fb

mapka

info

REZERWACJE

Dla OFERT SPECJALNYCH

tel. 883-341-471
e-mail: kierownik@dukatspa.pl

Regulamin

regulamin


Odwiedza nas 31 gości oraz 0 użytkowników.

Zielone szkoły

Zielona szkoła

tel. 883-341-471

Na skróty

Region

Niegdyś mała osada rybacka, dziś popularna miejscowość wczasowa i uzdrowiskowa. Dąbki, przepiękna miejscowość, położona u nasady mierzei oddzielającej Jezioro Bukowo od Morza Bałtyckiego. Korzystając z takiego położenia, miejscowość Dąbki oferuje wypoczywającym więcej atrakcji niż przeciętna miejscowość nadmorska.
Typowy morski klimat z czystym, nasyconym jodem powietrzem, szerokie plaże, strzeżone w sezonie letnim, z cala pewnością tworzą podstawę do spokojnego i regenerującego zdrowie wypoczynku. 
Poza czystą wodą Bałtyku i przepięknymi plażami wczasowicze i kuracjusze mają tu także do dyspozycji rozległe, choć niegłębokie jezioro Bukowo, które znakomicie nadaje się do uprawiania sportów wodnych. Najprawdopodobniej zainteresuje to osoby, które aktywnie lubią spędzać swój wolny czas. Polecamy sporty wodne na Jeziorze Bukowo, np. Windsurfing, spływy kajakowe oraz wypożyczalnia katamaranów. Wspaniale tereny spacerowe, kompleksy leśne, sprzyjają pieszym oraz rowerowym wycieczkom. 

I tu polecamy wspaniałą trasę wśród sosnowego lasu. Z wysokości siodełka rowerowego możemy dostrzec, że Mierzeja Bukowska jest w tym miejscu wąska - nie przekracza 300 metrów, a miejscami zwęża się do zaledwie 100. Z prawej strony widać wydmy, za którymi szumi morze, a z lewej ponad pasem trzcin przebłyskuje Bukowo, które kiedyś - jak wszystkie większe jeziora nadmorskie - było zatoką Bałtyku, z czasem zamkniętą wałem piasku naniesionym przez morskie fale. 

Gdy nieco już oddalimy się tą trasą od gwarnych w lecie Dąbek, do atrakcji widokowych na mierzei może dojść jeszcze jedna - spotkanie z licznymi tu sarnami, które przemieszczając się między swoimi ostojami w przybrzeżnych chaszczach i podmokłym lesie na północnym brzegu jeziora, często w swych wędrówkach przecinają betonową drogę. 4 km od Dąbek droga dociera do mostu na kanale łączącym jezioro Bukowo z morzem. Potoczna nazwa kanału - „przekop" - wiąże się z faktem, iż sztormy często zasypują piaskiem jego ujście i trzeba go wtedy przekopywać.

Bobolin -
wieś została nadana zakonowi cystersów w Bukowie Morskim w 1267 roku. Była najdalej na północ wysuniętą wsią opacką. Tajny Poligon Hitlera coś dla miłośników militariów !! Założony w latach 1935-39. Dokonywano prób największego działa świata, gigantycznej armaty „Dory". Po poligonie pozostał mur o długości 2000 m i wysokości 12 m. Trzy stanowiska artyleryjskie przy wejściu na plażę oraz bunkry na wydmach. 
Dąbki - najstarsza wzmianka o wsi pochodzi z 1493 roku. Dawniej osada rybacka, obecnie miejscowość o walorach leczniczych. Z zabytkowej zabudowy wsi pozostała jedynie chata rybacka (mur pruski), która została odrestaurowana i znajduje się przy ulicy Sztormowej 
Darłowo:
Zapraszamy do Darłowa, malowniczo położonego niewielkiego miasteczka, liczącego ok. 17 tys. mieszkańców. Miasto leży przy ujściu rzeki Wieprzy do Bałtyku. Północną granicę stanowi 5-kilometrowa linia brzegu morskiego z szeroką, piaszczystą plażą, pasmem wydm (który stanowi obszar chronionego krajobrazu). Miasto to nasycone jest wieloma zabytkami, i spacerując uliczkami można poczuć wspaniały średniowieczny klimat.

  • Zamek Książąt Pomorskich którego historia rozpoczyna się w II połowie XIV wieku. 
  • Kościół Mariacki powstał w II połowie XIV wieku. Do najciekawszych atrakcji należą sarkofagi, znajdujące się w wydzielonej kaplicy grobowej. W środkowym sarkofagu spoczywa „Ostatni Wiking Bałtyku" Eryk I. Po obu jego stronach leżą sarkofagi Jadwigi i Elżbiety, żon dwóch ostatnich książąt zachodniopomorskich. 
  • Kościół Świętej Gertrudy swym wyglądem nawiązuje do Grobu Świętego. Najstarsza wzmianka o kaplicy pochodzi z 1497 roku, kiedy Darłowo nawiedziła największa w historii powódź. Kościół Gertrudy jest niemal rotundą, zbudowaną na centralnym sześciokątnym planie. 
  • Kościół Świętego Jerzego należący obecnie do zakonu franciszkanów 
  • Brama Wysoka XIV-wieczna baszta, zwana Bramą Kamienną albo Murowaną. 
  • Pomnik Rybaka został zaprojektowany przez znanego niemieckiego artystę - Wilhelma Grossa w 1919 roku. Pomnik ten pełni również rolę fontanny 
  • Polecamy również nadmorską dzielnicę Darłowa - Darłówek . Szeroka, piękna plaża i wiele atrakcji 
  • Latarnia morska usytuowana przy wejściu do portu, w Darłówku Wschodnim, tuż u nasady falochronu wschodniego. Latarnia morska usytuowana przy wejściu do portu, w Darłówku Wschodnim, tuż u nasady falochronu wschodniego. 
  • Wiatraki zabytek techniki, stanowiące pierwszą, profesjonalną farmę wiatrakową w Polsce 
  • Będąc w Darłówku nie sposób nie skorzystać z wyprawy na pokładzie statku Wikingów i obejrzeć wielobarwny spektakl, jakim żegna się z nami mijający dzień !!


Aby poznać Ziemię Darłowską zapraszamy na wycieczkę „Europejskim Szlakiem Cystersów" , który prezentuje przepiękne średniowieczne kościoły oraz malownicze wioski.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem